Co dobrego w Internecie? SHARE WEEK 2019

Chwilę zastanawiałam się, co z tegorocznym Share Weekiem zrobić. Bo tak naprawdę czytam w internetach coraz mniej. Albo inaczej – czytam tyle samo, ale też tych samych. Po prostu jest kilku twórców, których czy to w statusach na FB, czy w blogowych wpisach, czy nawet na instastories – mogłabym chłonąć jak pad thaie w Tajlandii – bez opamiętania. Ale oni wszyscy w moim Share Weeku już byli (i każdego z nich nadal bardzo polecam)*.

Dlatego już miałam sobie tegoroczny share weekowy wpis odpuścić, ale biorę w nim udział od 2014 roku (kiedyś na blogu, którego chyba już nikt nie pamięta :D) i szkoda było mi przerwać tę wiosenną tradycję. Poza tym podobnie jak Andrzej Tucholski, który jest autorem całej akcji, bardzo wierzę w dobry internet. A ten się sam nie zrobi 🙂
W mijającym roku tworzyli go dla mnie przede wszystkim:

  • Ania i Monika z PiggyPEG – dziewczyny uczą o dobrych składach i naturalnych kosmetykach. Dla takiego lenia jak ja, który z jednej strony chciałby mieć całą kosmetyczkę najchętniej prosto z lasu, a z drugiej nie ma chęci do przekopywania setek stron i czytania wielu trudnych nazw, ten blog to jest po prostu złoto. Nie robię już kosmetycznych zakupów bez „konsultacji” z dziewczynami. Bardzo mi u nich odpowiada sposób przekazywania wiedzy – swobodny, w przystępnej formie i dla każdego coś miłego.
  • Judyta Z życia malarzy – mam takie szczęście, że Judytę znam osobiście. Gdyby było inaczej, to bardzo możliwe, że nigdy bym na Jej pisanie nie trafiła. Bo to kameralny blog, pisany szeptem, oszczędnie, delikatnie. Żeby nikogo nie zbudzić z dobrego snu. Uwielbiam sposób, w jaki Judka maluje świat. Może Wam też się spodoba 🙂
  • Jacek Kłosiński – pracę Jacka śledziłam jeszcze zanim to było modne 😉 A tak serio, to za każdym razem jak do Niego zaglądam, to myślę – skąd ten człowiek to wszystko bierze? Dla mnie niekwestionowany mistrz pracy kreatywnej w jej najlepszym wydaniu. Jacek pokazuje na własnym przykładzie, że nie wystarczy być artystą, a kreatywność to w dużej mierze ciężka praca, która wymaga rozwijania konkretnych kompetencji.

*To już piąty raz, kiedy w ramach Share Week polecam innych twórców. Wszystkie moje poprzednie polecenia nadal są aktualne: Halo ZiemiaMiastamaniakPo CudzemuBlack DressesMDCBNishkaZwierz PopkulturalnySzafa SztywniaryKasia Gandor, Riennaheranieśmigielska.comUla ŁupińskaJanina Daily.

Dziękuję Wam, że jesteście i tworzycie, że Wam się chce. Bo dzięki Wam internet jest lepszym miejscem. Robicie różnicę, serio.

  • Uwielbiam Share Week’a 🙂 Dzięki Twojemu wpisowi poznam kolejnych świetnych blogerów, a dzięki Twojemu komentarzowi u Andrzeja trafiłam z kolei do Ciebie. I podpisuję się obiema rękami pod wiarę w dobry internet. „A ten się sam nie zrobi.” Ściskam!!!

    • Ania Piwowarczyk

      Ja tak samo! 🙂 Dzięki wielkie i dzień dobry, rozgość się 🙂 Dobrego dnia!

  • Ale mi miło Ania! ❤️ 100% się zgadzam – kreatywność to przede wszystkim ciężka praca nad pomysłami.

Navigate